VRF Sistemleri

Yenilik, zeka ve hayal gücüyle oluşan iklimlendirme sistemi
Toshiba, yüksek verim oranlarına sahip 3 kompresörlü, 3’ü de inverterli
modellerini sunar.


Yeni Nesil İklimlendirme

TAMAMI INVERTERLI OLAN VRF SİSTEMLERİYLE, İHTİYAÇ DUYULDUĞU KADAR GÜÇ ÜRETİLİR
Toshiba SMMS-i, üç kompresörünü ayrı ayrı kontrol edecek inverter ana kartları sayesinde
daha sessiz ve daha verimli çalışma performanslarına ulaşarak,
sektörün en iyisi olduğunu kanıtlamış oldu.


 

Mükemmel
Enerji Tasarrufu

Yeni yüksek verimli DC Twin Rotary kompresör ile vektör kontrollü inverter teknolojisinin mükemmel uyumu sayesinde SMMS-i, 6,41 COP’ye ulaşmıştır (kısmi yükte).
En son teknolojiyle üretilen sistemler etkileyici çalışma performansı ile yıllık enerji tüketimini minimuma indirmiştir.

Yeni
DC Twin Rotary
Kompresör

TOSHIBA DC TWIN ROTARY KOMPRESÖRÜ İLE
TEKNOLOJİ LİDERLİĞİNİ DEVAM ETTİRİYOR

14 ve 16 HP’lik dış ünitelerimizde kullanılan 3’ü de inverterli 3 yeni DC Twin Rotary kompresörler sayesinde nominal ve kısmi yüklerde mükemmel performans değerlerine ulaşmamız mümkün oldu. Aynı performansa 8, 10, 12 HP modellerimizde 2 yeni kompresör ile ulaşıyoruz. Yeni kompresörlerimiz ile hem enerji tasarrufunu hem de konfor şartlarını maksimize ediyoruz.

 

Çevreye Duyarlı,
Performansı Yüksek

Çalışma esnasında sistem hangi dış ünitelerin daha verimli kullanılacağını hesaplar, kompresör dönme hızını belirler. Böylece çok yüksek verim oranlarına ulaşılır. Daha verimli olacağı hesaplandığında, sistem otomatik olarak yük ihtiyacını diğer dış ünitelere dağıtır ve batarya yüzeyini arttırır. Bu da daha fazla ısı transferi, daha yüksek verim oranı demektir. İnverter teknolojisi ile sürekli bir çalışma sağlanırken, aynı kapasitelere çok daha düşük elektrik tüketimleri ile ulaşılması sağlanır. Enerji tüketimini düşürerek yalnızca kullanıcılarımıza değil, aynı zamanda çevreye de fayda sağlamış oluyoruz.

 

Montaj Artık Daha Kolay

ESNEK BORULAMA İLE TASARIM KOLAYLIĞI

Toshiba SMMS-i, sektörde en üst seviyedeki borulama mesafeleri ile dilediğiniz tasarımları hayata geçirmenize yardımcı olacaktır.

Sistemin eşdeğer uzunluğunu 235 m, iç üniteler arası yükseklik farkını 40 m olarak seçebilme özgürlüğüne sahipsiniz.

40 m yükseklik farkı ile 11 katlı bir binanın tek bir sistemle iklimlendirilmesi mümkündür. Böylece farklı katların iklimlendirilmesi için ayrı ayrı sistemlere ihtiyacınız kalmaz.

Dış üniteler ve iç üniteler arasındaki yükseklik farkı 70 m’ye kadar çıkabilir ve bu sayede çok yüksek binalarda bile taleplerinize çözüm sağlayabiliyoruz.


PERFORMANS VE GÜVENİLİRLİK

Toshiba olarak bizim ürünlerimizin Dünya pazarında yüksek kapasiteye sahip, kısmi yüklerde de
çok verimli ürünler olarak nitelendirildiğini biliyoruz.
SMMS-i sistemlerimizde bu özelliğimizi 3’ü de inverterli yeni nesil kompresörler kullanarak
bir adım öteye taşıdık. Artık daha verimliyiz, daha az elektrik harcıyoruz.

4 Mevsim
Konfor

SMMS-i modellerimiz ile dört mevsim aynı konforu yaşamanız mümkün.
Sistemimiz her türlü hava koşulunda iklimlendirmenizi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Dış hava sıcaklığı çalışma aralığı sayesinde -20°C’de ısıtma, 43°C’de soğutma garanti altında.

Aktif
Hava Yönetimi

Mühendislerimiz daha fazla hava sirkülasyonu yaparken, daha sessiz çalışacak sistem çözümleri üzerinde çalıştı.
Sonuç:
• Yeni patentlendirilen daha geniş çaplı, dört bıçaklı fan geliştirildi (740mm).
• Yeni fan çıkışı tasarlandı.
• Daha güçlü fan motoru.
Daha iyi hava akışı sağlanarak, verim oranlarımız bir miktar daha arttırıldı. Verimliliğe ek olarak, sistemin çok daha yüksek statik basınçlarda çalışması da sağlanmış oldu.


Çok Düşük

Ses Seviyeleri

Dış ünitelerin ses seviyelerini etkileyen iki faktör olduğunu biliyorduk: kullandığınız teknoloji ve dış üniteyi oluşturan hareketli ve titreşime maruz kalan parçaların bütünü.Yeni inverter kontol sistemi sayesinde fan motorunun 60 RPM gibi düşük bir hızda çalışması mümkün hale geldi.
Ayrıca yeni kompresörlerde kullanılan izolasyon malzemeleri oluşacak sesi minimuma indirecek şekilde geliştirildi. Daha güçlü kompresörlere sahip sistemlerimiz ve yeni batarya dizaynımız sayesinde yeni SMMS-i modellerimiz çalışma ömrünün çoğunu düşük yüklerde geçiriyor. Bu sayede ses seviyemiz en düşük değerlere indiriliyor.


Merkezi Bina Yönetim Sistemleri

İKLİMLENDİRME SİSTEMİNİZİ GÜVENLE YÖNETİN
Tüm binanızda iklimlendirme yapan klimaların tek bir merkezden yöneltimesini ya da binadaki iç ünitelerden
arıza oluşan ünitenin e-mail ile bildirilmesini sağlayabilen alternatifler (BACnet, LonWorks, MODBUS, Web Based Controller).